Napsal uživatel Steinhauser Martin dne Ne, 05/14/2017 - 13:31
kronika

Taková věc samozřejmě vzbudí pozornost a i s odstupem času lze najít svědky této události.
Například na úvodní fotografii je zápis z knihy "Kronika obce Tlučná" pana Jiřího Pitra (str. 223).

Také starší kluci ze vsi (počítám, že dneska jim bude tak 45+), kteří chodili hrát hokej na "Čížárnu" Vám určitě potvrdí, že vzadu za brankou bylo v ledu zamrzlé "železné cosi".

Ale když začnete hledat a vyptávat se, zjistíte, že: "To je přece ta Tatra co jí tu smet ten Mnichovák!"

Takže ne vlak Z Mnichova, ale DO Mnichova, protože torzo leží ve směru tratě na Nýřany. A mezi námi, těch 200 metrů je také "trochu" nadsazeno. Ve skutečnosti je to od přejezdu cca 90m. Torzo nákladního auta je stále možno v bažinách Čížárny najít, i když pokud nevíte kde a co hledat, snadno i takovou "maličkost" jako náklaďák přehlédnete - bažina a bezinky už za více než čtyřicet let dokázaly tohoto "němého" svědka události dobře ukrýt.

Spokojte se ale prosím jen s fotografiemi zde a nepokoušejte se místo sami vypátrat. Jednak tam nic víc než na následujících obrázcích neuvidíte a také je zbytečné kvůli pár kilogramům železa riskovat vlastní život na trati - jinak toto místo přístupné není.

A na závěr, toto jsou ony slíbené fotografie torza Tatry:

A pohled od místa kde nákladní vůz dnes leží směrem k zastávce vlaku:

P.S.
Pokud někdo během čtení nabyl dojmu, že tu odsuzuji knihu pana Pittra, nabyl dojmu zcela špatného! Velice si vážím toho, že kronika vznikla a lidem kolem ní patří moje úcta za odvedenou práci. Bohužel v takovém množství nelze vždy všechny informace spolehlivě ověřit a proto jsem sepsal tento článek.